autyzm01Ostatnio przeczytałam książkę Ellen Notbohm – „10 rzeczy, o których chciałoby Ci powiedzieć dziecko z autyzmem”. Autorką jest mama dziecka z autyzmem. W swojej książce opowiada nam o trudach jego życia. Przedstawia drogę, jaką  każdego dnia pokonują dziecko z autyzmem, a także jego rodzice.

10_rzeczy_o_którychJuż po przeczytaniu pierwszych stron książki dostrzegłam ogromną siłę pozytywnego myślenia. Przesiąknięta jest nią cała książka. Jak radzi autorka „wybieraj życie, a nie cierpienie„. Przekonuje wszystkich dookoła, by zaczęli myśleć o tym, co potrafi dziecko z autyzmem, a nie z czym sobie nie radzi. Ellen Notbohm wcale nie twierdzi, że droga jest łatwa. Ale przy odpowiedniej pracy da się ją przejść i można czasem osiągnąć lepszy efekt od zakładanego.

Ta książka to także zbiór informacji na temat funkcjonowania poszczególnych zmysłów dziecka z autyzmem, problemów zdrowotnych, odpowiada skąd biorą się „dziwne ” zachowania.

Polecam książkę tej autorki wszystkim rodzicom dzieci z autyzmem, terapeutom, pedagogom oraz każdemu, kto chce zrozumieć świat tych wyjątkowych dzieci.

Autor: Ellen Notbohm
Tytuł: 10 rzeczy, o których chciałoby Ci powiedzieć dziecko z autyzmem
Wydawca: Świat Książki