Przejdź do treści

Trening słuchowy Johansena IAS

Oferta terapeutyczna
Kategorie Bloga

DIAGNOZA I TRENING PRZETWARZANIA SŁUCHOWEGO

Z „terapii Johansena” korzystają dzieci zdrowe oraz z różnymi zaburzeniami rozwoju .

Najczęstrze przyczyną problemów z centralnym przetwarzaniem słuchowym

Dlaczego „Johansen”?

Zaletą metody Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena jest jej dostępność dla osób, które np. mieszkają dalej od dużych ośrodków miejskich, gdyż terapia może odbywać się u dziecka w domu.
Terapia może być stosowana jednocześnie z innymi terapiami.

Zaletą metody Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena jest jej dostępność dla osób, które np. mieszkają dalej od dużych ośrodków miejskich, gdyż terapia może odbywać się u dziecka w domu.

Jak wygląda terapia metodą Johansen IAS?

Indywidualna Stymulacja Słuchu Johansena obejmuje diagnozę, szczegółowy wywiad, badanie audiometrii tonalnej oraz testy mowy utrudnionej (w tym test dychotyczny)

Po diagnozie uczestnik otrzymuje specjalnie dla niego przygotowaną płytę CD z programem terapeutycznym oraz zalecenia dotyczące realizacji programu.

Indywidualnie dobrane nagranie powinno być słuchane najczęściej przez 6 dni w tygodniu przez 10 minut przez okres kilku tygodni .

Postępy w terapii kontrolowane są co 4-8 tygodni w zależności od indywidualnych potrzeb.

Terapia Johansena kończy się stopniowo poprzez zmniejszanie liczby dni i czasu słuchania płyt.

U dzieci zajmuje najczęściej od 6 do 10 miesięcy

Dzieci korzystające z terapii metodą Johansena czerpią wiele korzyści.
Są to między innymi:

Program Johansen IAS (indywidualna stymulacja słuchu) jest to metoda zapoczątkowana przez dr Kjelda Johansena – duńskiego nauczyciela i psychologa.

 

Indywidualna Stymulacja Słuchu metodą Johansena, ma na celu poprawienie centralnego przetwarzania bodźców słuchowych. Służy usprawnieniu i ostatecznie pełnemu wykorzystaniu słyszanego sygnału akustycznego.

W konsekwencji prowadzi do zmniejszania trudności w rozwoju mowy, uczeniu się, koncentracji uwagi czy wypowiedziach pisemnych.

dr Kjeld Johansen

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Terapeuci metody Johansena w Warszawie